LJETNA OSVJEŽENJA

Objavljeno : 27. lip 2022.

LJETNA OSVJEŽENJA

Dolaskom ljetnih i vrućih dana Kapljice su se odlučile osvježiti,  pa smo proteklog tjedna odabrali temu ljetna osvježenja. Kako od svih osvježenja najviše volimo sladoled, odgojiteljice su odvele djecu do slastičarnice u centru grada gdje je svatko mogao izabrati svoj najdraži okus. Zajednički smo napravili voćnu salatu od raznog voća koje su djeca donijela u vrtić, a rezanjem nožićem razvijali smo finu motoriku šake. Otiskom noge radili smo najslađe poslastice – lubenice. Kistom smo stavljali koštice na lubenice i tako razvijali finu motoriku prstiju i šake. Krajem tjedna pozabavili smo se i “Legendom o Picokima”. Posjetom etno tradicijskoj skupini vidjeli smo kratki prikaz legende koje su nam odglumila djeca Dječjeg vrtića „Maslačak“, a sudjelovali smo i u danima otvorenih vrata Gradske knjižnice Đurđevac gdje smo pogledali kratku predstavu „O devama i velikom srcu Đurđevca“ koje su izvele djelatnice gradske knjižnice.

Odgojiteljice: Klara i Mia