MOJA DOMOVINA

Objavljeno : 23. lip 2022.

MOJA DOMOVINA

Potaknute Danom državnosti koji se obilježavao nedavno, odlučile smo ga obilježiti s djecom kako bi pobliže upoznali svoju domovinu, Republiku Hrvatsku. Igrama u stolno-manipulativnom centru proputovali su kroz nekoliko većih gradova naše domovine i poticali kako finu motoriku tako i pozitivne stavove i odnose prema okolini (domovina, jezik, kultura), u glazbenom su centru upoznali himnu domovine s kojom su već otprije upoznati dječaci koji su je upoznali za vrijeme gledanja nogometnih utakmica. U likovnom su centru raznim likovnim zadacima širili spoznaju o zastavi i dijelovima koji je čine te tako poticali razvoj složenih senzornih vještina i preciznosti te koordinacije (nizanje crvenih i bijelih kvadrata). Djeca su ipak najveći interes pokazala za kartu Hrvatske koju su pomno istraživala i ispitivala gdje je koji grad smješten, a onda su samoinicijativno tražili gradove Hrvatske u enciklopediji „Moja Hrvatska“ i pronalazili ih na karti.

Odgojiteljice: Elizabeta i Ivana