Maslačak u dobrotvornoj misiji

Objavljeno : 11. velj 2013.

Dječji vrtić “Maslačak” u vrijeme blagdana organizirao je božićni sajam. Prodavali su se uratci djece, odgojitelja i roditelja od čega je prikupljeno 1.410,00 Kn.

Novac smo namijenili siromašnoj djeci Afrike gdje su uglavnom hrvatski katolički misionari (svećenici i časne sestre). Uplatili smo 120 € za kumstvo jednog djeteta udruzi “Zdenac” iz Splita, koja je pokrenula projekt kumstva pod imenom “Zdenac znanja”. Cilj ovog projekta je omogućiti djeci školovanje koje je prvi korak ka boljoj budućnosti. Sa 120,00 €, u kunskoj protuvrijednosti 910,32 Kn, omogućeni su svi potrebni uvjeti školovanja jednog djeteta kroz godinu dana – školarina, školska oprema i pribor, knjige i jedan obrok dnevno.

Sve informacije vezane uz kumče našeg vrtića podijelit ćemo s vama kad dobijemo povratne informacije.

Preostalih 500,00 Kn uplatili smo za “Marijine obroke”. Mjesečna prehrana za jedno djete je 75,00 Kn.

Svima koji su sudjelovali u prikupljanju novca veliko hvala na humanosti i spremnosti na pomoć.

Djelatnici i djeca Dječjeg vrtića “Maslačak” Đurđevac.

Ako i vi želite biti dio ove humanitarne akcije kao pojedinac i učiniti život jednog djeteta ljepšim, više informacija možete pronaći ovdje.