BOJE JESENI

Objavljeno : 29. ruj 2020.

BOJE JESENI

Boje jeseni obojile su naš zavičaj. Tako smo u skupini „Pčelice“  „ugostili“ plodove godišnjeg doba jeseni. Aktivnim sudjelovanjem u aktivnostima djeca su imala prilike vidjeti i promatrati plodove iz vrta/njive. Istraživanjem i proučavanjem saznali smo kako nastaje proces sadnje i što je sve potrebno za spomenuto i tako razvijali spoznaju i istraživački odnos prema prirodnoj sredini.  Crtanjem i slikanjem, prema promatranju plodova, razvijali smo sitne muskulature šake i prstiju. Djeci su između ostalog bile ponuđene razne stolno-manipulativne igre; memory, puzzle, enciklopedije, fotografije jesenjih plodova, te smo tako poticali razvoj pamćenja i operativnog mišljenja kroz razne informacije, uspoređivanjem sličnosti i razlika. Povećalima smo proučavali izgled i strukturu kukuruza i usitnjenog kukuruza, što je posebno privuklo dječju znatiželju.

Odgojiteljice: Renata i Helena