BORAVAK ISKRICA NA ZRAKU

Objavljeno : 5. lis 2020.

BORAVAK ISKRICA NA ZRAKU

Boravak na zraku važan je za cjelokupan psihofizički razvoj djeteta, kao i za jačanje imuniteta. Vrlo je bitno kod djece predškolske dobi njegovati prirodne oblike kretanja. Motorička znanja omogućavaju uspješno svladavanje prostora, prepreka i uspješnu manipulaciju. Putem prirodnih oblika kretanja poboljšavamo motoričke i funkcionalne sposobnosti: koordinaciju, fleksibilnost, ravnotežu, agilnost, preciznost, brzinu i izdržljivost.  Tako su „Iskrice“ krenule u organiziranu šetnju sa užetom koje ima hvataljke – ručkice, gdje su upoznale okolinu, prirodu i stazice oko našeg vrtića. Brali smo žirove, kestene i cvjetiće, kojima smo nadopunili naš kutić jeseni. Promatrali smo ptice na livadi, aute koji prolaze, prolaznike, komentirali boje oko nas i osluškivali razne zvukove. Uživali smo igrajući se u pješčaniku i isprobavali svoje vještine igrajući se na „brodu“, spuštajući se po toboganu i penjući se na razne penjalice.

Odgojiteljica: Diana i med. sestra Sonja