BOŽIĆ U JAGODICAMA

Objavljeno : 23. pro 2020.

BOŽIĆ U JAGODICAMA

Kroz cijeli mjesec prosinac djeca skupine „Jagodica“ željno su iščekivala Božić. U sobi dnevnog boravka stvorili smo topli blagdanski ugođaj tako što smo palili lampice te slušali i pjevali božićne pjesme. Posijali smo pšenicu za koju smo se svakodnevno brinuli (zalijevali, obrezivali, promatrali) te na kraju nosili svojim kućama. Raznim likovnim tehnikama djeca su izrađivala ukrase za božićno drvce (kuglice od stiropora, ukrasi od tijesta, papirnati lanci) kojima su usavršavali finu motoriku, koordinaciju oko- ruka, koncentraciju i pažnju. Svakodnevno su dolazili na razne ideje i igre (božićni vlak od stolica, jaslice od drvenih kockica) te time razvijali svoju kreativnost, maštovitost, strpljivost, međusobnu suradnju i ujedno se dobro zabavljali. Odgojiteljice su pripremile i izradile raznu stolnu didaktiku i grafomotoričke vježbe kojima su djeca razvijala svoju grafomotoriku, intelektualne, kreativne vještine i kognitivne sposobnosti.. Svaki ponedjeljak do Božića palili smo adventske svjećice te se razgovarali o pravom smislu Božića ( ljubav, zahvalnost, obitelj, prijateljstvo, mir, dobrota). Gledajući dokumentarne filmove djeca su imala prilike vidjeti običaje za Božić kakvi su nekad bili, a danas ih je sve manje. Svoje roditelje obradovali smo božićnim čestitkama koje smo ukrasili kolaž tehnikom. Najviše od svega obradovao nas je dolazak Djeda Božićnjaka koji je djecu iznenadio prigodnim poklonom!

Odgojiteljice: Ana i Valentina