CRVENA, ŽUTA, ZELENA = SLASNA JABUKA

Objavljeno : 7. stu 2022.

CRVENA, ŽUTA, ZELENA = SLASNA JABUKA

Medvjedići su proveli razne aktivnosti vezane na temu  jabuka. Kroz različite didaktičke igre poticali smo kod djece vještine uočavanja, uspoređivanja i klasifikacije po boji. U likovnim aktivnostima radili smo otiske jabuke, te izrađivali jabuke od papirnatih tanjura i krep papira. Pjevali smo pjesmice o voću, a najdraža pjesmica svima je „Jabučice crvena“. Čitali smo slikovnice „Jabuka“, „Snjeguljica i 7 patuljaka“ te odličnu priču „Vuk koji je zalutao u zemlju bajki“. Izveli smo igrokaz „Jabuka i crv“ te djeca su imala mogućnost igrati se lutkama zijevalicama. Nošenje jabuke na kuhači bio je izazovan zadatak kojim smo razvijali koordinaciju pokreta i ravnotežu. S obzirom na to da je naš vrtić Eko vrtić kod djece razvijamo i ekološku svijest što je dugotrajan proces za čiji je razvoj potrebno provoditi niz ekoloških aktivnosti. Zato u suradnji s roditeljima skupljamo plastične čepove za bolesnu djecu te provodimo razne igre koristeći otpadne materijale ( čepove, kutije, plastične bočice i sl.) u ponovnu korisnu upotrebu.

Odgojiteljice: Monika i Marija