DAN PLANETA ZEMLJE

Objavljeno : 2. svi 2022.

DAN PLANETA ZEMLJE

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja. Različitim aktivnostima i događanjima nastoji se istaknuti važnost očuvanja prirode, a važno je svjesnost o tome razvijati već od malih nogu. Iz tog su razloga „Krijesnice“ ostvarile nekoliko aktivnosti kojima se pridonosi očuvanju prirode.

Osim što smo šetali okolicom vrtića i pritom naišli na prekrasno cvijeće koje smo i pomirisali, odigrali smo igru „Zeleno i plavo sortiranje“. Cilj igre bio je prikupiti igračke odnosno predmete zelene i plave boje kako bi djeca spoznala da je Zemlja sačinjena od plave vode te zelene površine/zemlje. Likovnom aktivnošću „Više cvijeća – manje smeća“ djeca su razvijala mišiće šake i prstiju. Od kutije za jaja te uz pomoć vodenih boja i slamčice svatko je napravio svoj cvijet. Djeci je najzanimljivija aktivnost bio pokus onečišćenja vode. Njime smo stekli znanje o prirodi, razvijali koncentraciju te logičko zaključivanje. Za pokus su bile potrebne dvije čaše vode, stručci celera te plava i crvena prehrambena boja. Prehrambena boja predstavljala je zagađivač koji se raspršio čašom. Nakon nekoliko sati izvadili smo celer iz zagađene vode te ga razrezali kako bismo vidjeli koliko je i celer zagađen.

Odgojiteljica Iva