DANI KRUHA I ZAHVALE

Objavljeno : 17. lis 2023.

DANI KRUHA I ZAHVALE

Dani kruha u našoj skupini su počeli sa našom bakom Anđelkom Štefanić, koja je došla u naš prostor. Baka je donijela sve namirnice koje su potrebne za slane kifle. Jana je bila ponosna što je baš njezina baka došla nam pokazati kako se prave slane kiflice. Sva su djeca sudjelovala u nabrajanju potrebnih namirnica, ali i u izradi kiflica. Mijesilo se cijelo jutro. Dodavali su se sastojci, ali bili su i strpljivi u čekanju da kifle narastu. Baka je bila sa Janom vrijedna i kod kuće pa je donijela i gotove kifle, koje smo pojeli dok smo čekali da se naše ispeku. Lavići su se sa bakom Anđelkom i poigrali, te joj otplesali i plesne točke koje smo pripremili za nastup na gradskom programu za Dane meda. Zahvaljujemo se i svim ostalim roditeljima koji su svojim pekarskim proizvodima sudjelovali u našem Blagoslovu kruha drugi dan, kad je došao i svećenik Tomislav. Naši Lavići su sudjelovali molitvom i pjesmom na Blagoslovu. Upoznali smo i razne vrste brašna: zobeno, pšenično, kukuruzno. Učili smo i o medu, njegovim različitostima okusa, razgledali saće, rezali ih, mazali med na kruh… Uz mnoge igre koje smo same izradile djeca su upoznala  mnoge vrste žitarica, kruha, voća i povrća koje nam zemlja daje. Zahvalni smo zemlji što daje mnoštvo toga da budemo zdravi ako to i jedemo.

Odgojiteljice: Marina i Ivana