DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Objavljeno : 27. lis 2020.

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Skupina „Pčelice“ je obilježila Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Kroz aktivnosti koje smo provodili u skupini, nastojali smo pridonijeti potpunijem odgoju i naobrazbi za zaštitu okoliša, upoznavanje i očuvanju raznolikosti i približiti djeci narodne običaje koji se ujedno temelje na izgradnji pozitivnih stavova i stvaranja emocionalnog odnosa djeteta- prirode. Poticanjem vizualne percepcije, u likovnoj aktivnosti, prenijeli smo šnitu kruha na papir. Gledanjem edukativnih videa, audio priča, „Od zrna do kruha“ , glavni cilj nam je bio upoznati djecu s nastajanjem kruha i upoznati ih sa različitim vrstama žitarica od kojih nastaje brašno. Kroz mali scenski prikaz “Crvena koka i zrno pšenice“ obuhvatili smo socio-emocionalni razvoj uz razvijanje kooperativnosti (suradništva) u skupnom radu koju je nekolicina djece vješto uprizorila. Također, „pretvorili“ smo se u male pekare, gdje je svakom djetetu u zasebnom tanjuriću bilo ponuđeno brašno, sol i voda. Vještim i marljivim ručicama zamijesili su tijesto, te smo ujedno na taj način usavršavali dječju koordinaciju, preciznost u baratanju sipkim materijalima i kroz miješenje tijesta razvijali senzibilitet za različite materijale i oblikovanje na plohi.

Odgojiteljice Renata i Helena