DESTINACIJA- ĐURĐEVAC

Objavljeno : 1. ožu 2021.

DESTINACIJA- ĐURĐEVAC

Odgojna skupina ,,KIKIĆI,, je u istraživačkim aktivnostima kroz karte, stare i nove razglednice, turističke prospekte, tražila nove spoznaje o svom gradu. Tako smo tražili ulice u kojima stanujemo, razdaljinu od kuće do vrtića i škole. Gledali smo raznolikosti ulica, razne turističke destinacije našeg grada. Neke od znamenitosti smo obišli ranije, a ovaj put smo otišli na ŠRC Vlado Leščan – Duspe . Tamo smo se i poigrali na terenima jer nam je gosp. Mramor otvorio vrata igrališta. Otišli smo i do hotela Picok kojega smo razgledali izvana. Neka djeca su se sjetila da su išla na bazene hotela. Šetajući ulicama našega grada vidjeli smo da ima puno kružnih tokova koji daju veću protočnost u vožnji. Kroz karte, ali i šetnje saznali smo da su naše ulice dugačke, ravne, krivudave, ali uvijek uredne. Djeca su u radu sa svojim roditeljima tako napravila i svoje kuće. One su nam poslužile za bogatu simboličku igru u našem vrtiću. U zajedničkom radu djeca se napravila i kartu našeg grada Đurđevca. U izradi karte svi su sudjelovali te nacrtali sve potrebne građevine, svoje kuće i ulice. U likovnim aktivnostima koristili smo razne tehnike; tuš, ugljen, kolaž, flomastere…Radili smo i razglednice našeg grada. Bili su dobri graditelji te su od raznih materijala sagradili grad. Osim ovih aktivnosti slušali smo i priče: Izgubljeno more i Legenda o Picokima, igrali se: U Đurđevcu je kućica, Seljančice malena… Koristili smo i razne didaktičke igre, matematičke i govorne igre- Na prvi i zadnji glas.  Naš projekt o gradu Đurđevcu ide i dalje .U sljedećoj fazi s roditeljima planiramo izlete na Đurđevačke pijeske i u šumu Borik. Zahvaljujemo svim roditeljima koji su nam donijeli materijale o gradu, kao i turističkoj zajednici.

Odgojiteljice : Ana i Marina