DJEČJI TJEDAN U KOCKICAMA

Objavljeno : 10. lis 2022.

DJEČJI TJEDAN U KOCKICAMA

Protekli smo tjedan posvetili imenovanju emocija i osvještavanju istih. Djeca se svakog dana susreću s raznim oblicima emocija i ponašanja te rijetko znaju kako na prihvatljiv način pokazati emocije i regulirati vlastito ponašanje. Pogledali smo video uradak o obavezama djece u siromašnim zemljama i razgovarali o pravima. Svako dijete je odredilo jedno svoje pravo i jednu obavezu, flomasterima su ilustrirali izrečeno. Kad smo sakupili sve radove izradili smo album „Moja prava i moje obaveze“ kako bi se svakog dana mogli podsjetiti što smo pričali. Imali smo zadatak povezati boju s emocijom te nacrtati što nas čini takvima kako se trenutno osjećamo. Manipulirali smo rasipnim materijalima u centru istraživanja i sastavljali razne izraze lica. Posebnu smo pozornost posvetili našem „Semaforu ponašanja“ u sobi dnevnog boravka i ponašanjima koja nas dovode do „žute“ i „crvene boje“ na semaforu.

U srijedu 5.10. naš je vrtić posjetio Jozo Bozo. Na predstavi smo ponavljali pravila pristojnog ponašanja, osvijestili kako ne moramo uvijek biti izabrani dok želimo u nečemu sudjelovati. Dino V. je bio izabran za asistenta mađioničaru dok su ostale Kockice ponosno i sretno pljeskale i navijale za svog prijatelja. Kasnije su djeca samostalno izmišljala nove predstave s lutkama, međusobno su dijelili i trudili se ne izazivati konflikte ili ih rješavati sami bez uplitanja odgojitelja.

Odgojiteljice: Veronika i Dubravka