DOŠLO NAM JE LJETO

Objavljeno : 29. lip 2021.

DOŠLO NAM JE LJETO

Vrlo vrući dani koji asociraju na more, vodu, kupanje i sve druge ljetne radosti, potaknuli su i naše aktivnosti na temu ljeta. Presavijanjem papira izradili smo lepeze, mornarske kape i papirnate brodiće. Plavom temperom oslikali smo veliku vodu – more na hamer papiru koji nam je poslužio kao podloga za ZAJEDNIČKI RAD – MORSKO DNO.

Domaćim plastelinom djeca su modelirala ribice i druge stanovnike mora (morske ježince, morskog konjica, rakove, morske zvijezde…).  Razvoj govora, usvajanje  novih pojmova i riječi poticali smo uz zanimljivu priču More. Listali, gledali, komentirali, opisivali, imenovali  slikovnicu Riba duginih boja, te ˝Kad se more povuče˝. U stolno-manipulativnim aktivnostima djeci su ponuđene razne didaktičke igre s ribicama (memori, sjene, umetaljke, poklapaljke). Putem tih aktivnosti upoznali smo se s novim riječima, utjecali na razvoj fine motorike (rezanje i modeliranje), na razvoj koordinacije, preciznosti i strpljenja, te kreativno izražavanje i stvaranje koristeći neoblikovani materijal poput školjki i kamenčića različitih veličina, boja i oblika, pijeska, ribarske mreže.  Djeci je na taj način omogućena manipulacija različitim materijalima i izražavanje raznovrsnim likovnim tehnikama. Od igara, najviše im se svidjelo ˝pecanje˝ ribica gdje su razvijali sposobnost baratanja i manipuliranja štapom s magnetom, te spremali i razvrstavali upecane ribice po boji u odgovarajuće kantice. Prostor SDB i garderobe uredili smo dječjim radovima.

Odgojiteljica Diana i med. sestra Sonja