GLJIVICE POD DRVETOM

Objavljeno : 21. ruj 2020.

GLJIVICE POD DRVETOM

Na početku nove pedagoške godine, promijenili smo prostor koji smo prvih dana intenzivno istraživali i proučavali. U svakom centru pronašli smo nove i zanimljive igre i materijale. Volimo se igrati na dječjem igralištu, a povremeno idemo i u šetnju. Šetajući promatramo promijene u prirodi pa smo primijetili kako je drveće započelo mijenjati boju lišća te ima plodove. U jednu takvu šetnju, ponijeli smo povećala za promatranje kore, lišća, grančica i plodova drveća. Tom aktivnošću djeca su spoznala različitosti među drvećem. U likovnom centru svako dijete izradilo je svoje čarobno drvo. Kao model stabla poslužio je obris djetetova dlana i podlaktice kojeg su djeca samostalno opcrtala i izrezala. Time su razvijala vještinu rezanja i lijepljenja. Vježba fine motorike na drvetu sa granama od žice, djeci je izazovna i privlačna te često sudjeluju u njoj. U centru građenja gdje se nalaze različiti drveni materijali (obluci, štapovi, kocke,…) koje djeca koriste za vlastite maštovite igre, ovog puta koristili smo i za dramatizacije. Djeca su samoinicijativno podijelila uloge, osmislila sadržaj predstave, a mi kao gledatelji smo uživali. Važnost takve igre je međusobni dogovor, poštivanje pravila, čekanje na red i razvoj samopouzdanja pojedinca.

Odgojiteljice: Ana i Ljiljana