IGRAJMO SE ZAJEDNO

Objavljeno : 21. lis 2020.

IGRAJMO SE ZAJEDNO

Lavići se polako, ali sigurno prilagođavaju na novo okruženje, novu skupinu te na svoje nove prijatelje. Zajedno istražuju nove igračke i prostor. Za djecu je ovo sve uzbudljivo, znatiželjni su pa istražuju sve oko sebe, kako pogledom tako i dodirom. Preciznost u baratanju predmetima djeca pokazuju slaganjem kocaka u vis i razvrstavanje istih. Raznim poklapalicama djeca povezuju oblike, veličine i slike te ih stavljaju na odgovarajuće mjesto. Usput, učimo i ponavljamo imena životinja, mjesta gdje žive te kako se glasaju.  Svakodnevno kroz pjesmu i ples djeca se opuštaju i zabavljaju. Kroz već poznate nam melodije djeca razvijaju  glazbeno pamćenje.
U istraživačkom centru, djeci su posebno zanimljive senzorne bočice u kojima tražimo  ribice, morske zvijezde, rakove, hobotnice i školjke.
Hodajući po taktilnim podlogama bosim nogama, djeca stječu iskustvo dodirom. Osjećaju podloge raznih tekstura i oblika.
„Lavići“  hrabro prihvaćaju sve oko sebe, međusobno jedni druge, ali i svoje odgojiteljice.

Odgojiteljice: Iva i Žaklina