IGRE DOKTORA U ISKRICAMA

Objavljeno : 23. stu 2020.

IGRE DOKTORA U ISKRICAMA

Nakon većeg izostanka djece zbog bolesti (viroze i povišena temperatura), u skupini „Iskrice“, pojavio se interes vezan uz temu zdravlja. Započeli smo aktivnost u centru lutaka „Bolesna lutkica“. Kako se interes djece slijedećih nekoliko dana povećavao, tako smo u dogovoru i suradnji s roditeljima odlučili oformiti novi centar liječnika. U simboličkim igrama koje su slijedile djeca su pokazivala svoja vlastita iskustva i iskustva iz neposredne okoline koja su čula i vidjela. Kao uvod u neke od tema koje smo u proteklom razdoblju proradili koristili smo slikovnice: „Skočkica je bolesna“, „Kod doktora“, „Male boljke“ i „Naše tijelo“. Vodili smo naše male razgovore što trebamo raditi kako se ne bismo razboljeli. Djeci je naglašena važnost provođenja higijenskih navika – pravilno pranje ruku sapunom prije i poslije obroka, te nakon obavljanja nužde, stavljanje ruke na usta kad kašljemo ili kišemo, korištenje maramica kad za to postoji potreba, kao i jačanje imuniteta zdravom prehranom, boravak, šetnje i igre na svježem zraku. Modeliranjem smo od plastelina izrađivali male šarene tabletice vitamina, crtali smo flomasterima „zločeste“ viruse i bakterije. Škaricama smo iz starih kataloga izrezivali odjevne predmete koje odijevamo kad je hladnije vrijeme. Kod djece je uz igru poticana kreativnost, mašta, zajedništvo, druženje ispunjeno pozitivnim emocijama i pokazivanjem empatije.

Odgojiteljica Diana i med.sestra Sonja