IGRE LUTKOM

Objavljeno : 9. srp 2019.

IGRE LUTKOM

Djeca iz skupine „Leptirići“ svakodnevno koriste lutke u svojim igrama i u igru unose svoja iskustva, znanja i doživljaje iz života. Djeca lutku hrane, oblače ju, uspavljuju , tješe ju kad je tužna, pričaju priče i čitaju slikovnice, razgovaraju s njom, pjevaju joj, liječe kad je bolesna, idu na izlet… Djeca se na taj način realiziraju i razvijaju svoju kreativnost, maštovitost, osmišljavaju i promišljaju. Kroz igru se razvija sposobnost slušanja i govora drugih, stječu emocionalnu stabilnost i socijaliziraju se. „Leptirići“ se lutkom igraju cijeli dan, s njome započinju i završavaju dan, ona im je najprivlačnija igračka. Djeca sama organiziraju i kreiraju svoju igru, dogovaraju redoslijed uloga, osmišljavaju tekst i priču i međusobno se nadopunjuju.

Odgojiteljice: Katarina i Maja