Igre vodom u „Iskricama“

Objavljeno : 20. srp 2021.

Igre vodom u „Iskricama“

Voda je uvijek djeci vrlo privlačna kao sredstvo za igru, a osobito je zanimljiva u vrućim ljetnim danima i kao izvor osvježenja. Aktivnosti s vodom provodili smo na terasi u ugodnom hladu ispod krova. Pripremili smo veliku plastičnu posudu s toplom vodom i puno različitog, zanimljivog materijala (plastične posudice, brodove od papira, jedrilice od stiropora, kamenčiće, školjke, spužve u obliku ribica, gel za pjenu i sl.). Promatrali smo što pliva, što tone, što upija vodu, a što ne, kako se napravi puno pjene. Ovim aktivnostima zadovoljava se dječja potreba za istraživanjem, potiče razvoj taktilne percepcije, potiče ugodna atmosfera, suradnja i veselo druženje. Znamo da vodu treba štedjeti, ali u ovim vrućim danima omogućimo djeci da se često igraju s njom.

Odgojiteljica Diana i med. sestra Sonja