IMITATIVNO-SIMBOLIČKE IGRE U ”KRIJESNICAMA”

Objavljeno : 17. svi 2021.

IMITATIVNO-SIMBOLIČKE IGRE U ”KRIJESNICAMA”

Imitativne igre su aktivnosti u kojima djeca oponašaju ili imitiraju odrasle. U imitativnim igrama djeca prenose svoje doživljaje onog što su vidjeli i doživjeli. Oni oponašaju odnose među sebi bliskim osobama, odnose prema stvarima, igračkama, korištenje i upotrebu predmeta. Imitativne igre djece u ”Krijesnicama” odražavale su iskustva djece o odnosima među odraslim osobama u njihovim obiteljima i odnosima prema djeci: razgovor, način oblačenja i ponašanja. Promatrajući dječje imitativne igre, odgajatelji se postupno uključuju u igru kao partneri, a istovremeno usmjeravajući djecu da oponašaju i druge životne situacije, npr. odlazak liječniku, odlazak u trgovinu, dolazak gostiju, proslave rođendana i sl. Tijekom igara odgajatelji usmjeravaju djecu da komuniciraju na hrvatskom jeziku te da usvoje poželjne oblike ponašanja: da pozdravljaju, da upotrebljavaju riječi ”izvoli, hvala, molim, oprosti”.

Odgojiteljica Slavica