IZLET U OTROVANEC

Objavljeno : 18. lip 2019.

IZLET U OTROVANEC

Ježići su posjetili obiteljsko imanje „Zlatni Klas“ u Otrovancu zajedno sa skupinom Kikići. Uzbuđenje je bilo na vrhuncu jer su željno očekivali polazak i vožnju u velikom autobusu. U Otrovancu nas je dočekao gazda imanja te nam poželio dobrodošlicu uz lepinje i cedevitu. Nakon užine, raspoređeni u dvije grupe, krenuli smo u obilazak. Striček kovač pokazao je djeci kako se nekada kovalo željezo i ispričao im kako danas nema puno ljudi koji se bave tim zanimanjem, te što je sve u tom zanatu neophodno za imati, a služi za oblikovanja željeza. Nakon tog prikaza uslijedilo je jahanje. Djeca su se rado okušala u jahanju i hrabro su slušali upute vodiča koji je šetao konja. Za ručak smo jeli pizzu, a nakon kratkog odmora krenuli smo u daljnji obilazak imanja. Prošetali smo do ruba imanja do takozvane „Hlapićeve kućice“  u kojoj su imali prilike vidjeti posebno opremljenu malu kućicu kao iz bajke. Pored kućice je bara uz koju smo se fotografirali te je to kod djece izazvalo veliki interes. Vidjeli su žabe, ribice, lopoč i trstiku, a to je sve  bilo interesantno. Bara je ujedno bila i naša ovotjedna tema pa je ovo bilo odlično iskustveno upotpunjenje.

Nakon slobodne igre počastili su se međusobno grickalicama te umorni i puni doživljaja krenuli natrag prema vrtiću.

Odgojiteljice Dubravka i Tihana