JAGODICE ISTRAŽUJU VOĆE I POVRĆE

Objavljeno : 9. stu 2021.

JAGODICE ISTRAŽUJU VOĆE I POVRĆE

Povodom Dana voća djeca skupine Jagodice nastupala su sa kratkim programom u kojem su pjevali o voću i povrću. To je ujedno bio i njihov prvi javni nastup zbog kojeg su bili vrlo uzbuđeni, sretni i ponosni na sebe kada su dobili pljesak publike. Razgovarali smo o važnosti voća i povrća u našoj prehrani te cijeli tjedan uočavali razlike među njima. Djeca su kolaž tehnikom izradila povrtnjak, a temperom zajednički naslikala stablo jabuke čime su razvijala komunikaciju, ustrajnost i kreativnost. Najviše su uživali u istraživačkoj i praktičnoj aktivnosti zajedničke pripreme hrane (voćna salata) u kojoj su imali prilike promatrati i uočavati razlike u boji, mirisu, obliku i okusu raznih vrsta voća. Svakodnevno smo pjevali razne pjesme o voću i povrću te čitali prigodne priče. Igrokazom “Djed i repa” djecu smo poticale na međusobnu  suradnju, dogovaranje i grupnu povezanost.

Odgojiteljice: Valentina i Ana