JESEN JE STIGLA U NAŠ GRAD

Objavljeno : 5. lis 2021.

JESEN JE STIGLA U NAŠ GRAD

Pčelice su na prvi dan jeseni prošetale gradom sve do stotinjak godina stare borove i bagremove šume Borik. Put do Borika je dugačak pa smo se došavši u šumu odmorili slušajući priču Vjeveričina slastičarna. Osluškivali smo zvukove u šumi i razgovarali o životinjama koje žive u šumi. Djeca su čula cvrkut ptica i pronašli su tragove životinja u pijesku. Zaključili su da bi to mogli biti tragovi psa, mačke ili divlje svinje. Igrali smo se igru Godišnja doba u kojoj su djeca morala prepoznati događaj ili predmet na slici i odrediti kojem godišnjem dobu pripada. Kartice su malim kvačicama pričvrstili za uže  tako da su vježbali i finu motoriku šake. Hodajući natrag do vrtića uočavali smo promjene u prirodi, pjevali smo pjesmicu Jesenska pjesma i igrali smo se igru Šumski čarobnjak. Cilj igre bio je prepoznati šumske životinje i  oponašati glasanje tih životinja. Promatrajući šumu Borik i ostala drveća u daljini djeca su uočila kako je većina stabala i dalje zelena. Promjene u prirodi nastavili smo svakodnevno promatrati tijekom boravka na zraku jer je jesen započela s vrlo malo kiše i puno lijepih dana. Krajem rujna u parku pokraj škole djelatnice gradske knjižnice pročitale su nam i odglumile priču iz slikovnice Alma dimnjačarka. Ova zaigrana priča povela nas je u uzbudljivu avanturu koju je popratila jesen spuštajući lišće i kestene s drveća kojim smo bili okruženi u veliki dimnjak kojeg čisti mala Alma dimnjačarka.

Odgojiteljice Renata i Helena