JESEN U KRIJESNICAMA

Objavljeno : 22. lis 2019.

JESEN U KRIJESNICAMA

U skupini „Krijesnice“ učimo o jeseni, kakvo nam vrijeme donosi, koje vremenske prilike, a ponajviše koje plodove. Proučavamo razno voće i povrće koje nam jesen donosi poput jabuka, krušaka, šljiva, grožđa, kukuruza, tikvi, bundeva i sl.

Zajednički sakupljamo razne plodove te uređujemo naš „jesenski stol“ koji se sastoji od raznog lišća, žireva, kestena, čak i kestena u bodljikavoj ljusci koja je kod djece izazvala najveće zanimanje.

Proučavali smo kakve sve tikve, tikvice i bundeve mogu biti, po boji, obliku, te kako se razlikuju. Čitali smo slikovnicu „Juha od bundeve“ gdje su djeca mogla puno naučiti o lijepom ponašanju, pravom prijateljstvu, no i sebičnosti. Zatim smo i mi probali nešto napraviti od koštica od bundeve koje nisu samo za jelo, već mogu poslužiti kao umjetnost. Koštice smo bojali, nizali po liniji, sami stvarali razne oblike poput cvijeća, srca, automobila i sl.. Čak smo s njima napravili frizuru nacrtanom liku.

Od jesenskih plodova se može puno toga izraditi te smo od žireva i malo čačkalica izradili razne likove, ljude, životinje, kućice. Vježbamo rezanje te izrađujemo jesensku krunu s raznim lišćem te košaru punu voća. Uredili smo i naše ježiće vježbajući finu motoriku.

Jesen nam donosi puno toga lijepog i zanimljivog iz čega smo puno naučili te nastavljamo učiti.

Odgojiteljice: Elizabeta i Slavica