„KIKIĆI“ – KONAČNO PREDŠKOLCI

Objavljeno : 7. ruj 2020.

„KIKIĆI“ – KONAČNO PREDŠKOLCI

Početak je još jedne nove radne pedagoške 2020./2021. godine. Zadnja godina „Kikićima“ u vrtiću – „Sada smo predškolci, starija grupa  (mali maturanti)“. Ova izjava im jako puno znači –  to se može vidjeti kako se jedni prema drugima odnose u grupi, kako međusobno surađuju i provode razne igre kroz svakodnevno življenje u vrtiću.

Preseljenjem u novu sobu, oduševljenje im ne jenjava kao i  istraživanje svih formiranih kutića, novih stolnih igara i igara građenja. Simbolička igra kao i dramatizacija plošnim lutkama je naglašena i organizirana te kvalitetno osmišljena posebice u podjeli uloga s naglaskom na primjenjivanje radnji iz svakodnevnog života. Povećao se interes za pisanje slova, riječi i brojeva. Djeci se svakodnevno nudi raznolikost kvalitetnog materijala te ih se ujedno potiče i podržava u njihovim potrebama i interesima s ciljem razvoja pozitivnih emocionalnih stanja (pripadanje, sigurnost, privrženost, osjećaj povjerenja, ljubavi, ugodno i opušteno ozračje) i razvoja dječje kompetencije – mjerodavnosti (načini na koje dijete djeluje i poželjno se ponaša u odnosu prema sebi i drugima, u igri, radnjama, aktivnostima, pri kretanju u prostoru, izvršavanju zaduženja, pridržavanju dogovora).

Odgojiteljice:  Marina i Ana