KIKIĆI SPREMAJU ZIMNICU

Objavljeno : 24. ruj 2019.

KIKIĆI SPREMAJU ZIMNICU

Vrijeme je izrade zimnica stoga  smo i mi u skupini odlučili napraviti zimnicu. Što je to zimnica i zašto se radi? Djecu smo upoznali s mnogim vrstama povrća – kroz isprobavanje i kušanje. Kako povrće koje volimo jesti, ali ga ne možemo ubrati na vrtu ili kupiti uvijek u dućanu možemo konzumirati? Radimo zimnicu da u svim vrstama salata možemo uživati tokom cijele godine. Tako smo  svi  zajedno pravili svoju zimnicu koju ćemo jesti kada god budemo željeli. Svi smo obukli pregače, oprali ruke, a zatim oprali povrće. Izabrali smo koje povrće želimo spremiti u svoju staklenku koju smo čistu donijeli od kuće. Svatko je sam narezao povrće i složio u svoju staklenku. Ostatke povrća smo bacili u naš zajednički  kompost u vrtiću. U velikom loncu smo skuhali  potrebnu tekućinu od octa , vode i začina. Tete kuharice su nam u tome pomogle. Odgojiteljice su zalile vrućom tekućinom i zatvorile staklenke, a djeca su promatrala. Nakon dva dana hlađenja smo zimnicu pospremili u našu malu kuhinju gdje ćemo moći promatrati naš rad i uzeti za jesti kroz par tjedana.

Odgojiteljice : Ana i Marina