KOCKICE NA BICIKLU

Objavljeno : 16. srp 2022.

KOCKICE NA BICIKLU

U svijetu se 16. srpnja obilježava dan biciklista, a Kockice su posvetile cijeli tjedan proučavanju dijelova bicikla, vožnji bicikla i pojačanom fizičkom kretanju. Većina djece provodi slobodno vrijeme vozeći bicikl ili role. Neka djeca su savladala vožnju bez pomoćnih kotača te su svoje vještine u održavanju ravnoteže pokazali na poligonu. Djeca koja nisu savladala vožnju bez pomoćnih kotača imala su asistenciju odgojitelja. Kako bi uključili svu djecu u aktivnost koja potiče što bolje održavanje ravnoteže i suradnju vozili smo „tačke“ u sobi dnevnog boravka. Aktivnost im je bila zanimljiva i izazovna jer ju do sad nismo provodili. Promatrali smo bicikl i pokušavali smo ugljenom što preciznije nacrtati sve dijelove i detalje koje uočavamo. Koristili smo tehniku kolaža i flomastera te smo razvijali uočavanje i crtanje simetrije kotača. Aktivnosti smo popratili raznim didaktičkim igrama na temu te slikovnicama…..

Odgajateljice: Veronika i Iva R.