KRIJESNICE I VISIBABE

Objavljeno : 9. ožu 2020.

KRIJESNICE I VISIBABE

Iako je još službeno zima, vremenski to ne možemo reći jer su se počele buditi proljetnice. Nama najdraži i najhrabriji cvjetić već je izniknuo i ponosno pokazuje svoju bijelu glavicu. Pošto cvjetaju tako kratko, odlučili smo im dati pozornost. Djeca iz skupine Krijesnice doma su promatrala visibabe, ali ih nisu brali pošto su tako male i krhke, te kako bi duže živjele. U vrtić smo donijeli samo jednu visibabu da se djeca koja ju nisu uspjela vidjeti prisjete kako izgleda. Promatrali smo visibabu i nacrtali ju. Čitali smo i priču o tužnoj visibabi, pjevali pjesmicu „Visibaba mala“ te izradili kolaž. Naši dječaci odlučili su u centru građenja izraditi visibabu od kartonskih tuljaca i to su uspjeli napraviti vrlo spretno. Sada nam ostaje samo diviti se njenoj ljepoti dok traje.

Odgojiteljice: Slavica i Elizabeta