KRUH NAŠ SVAGDAŠNJI

Objavljeno : 11. stu 2019.

KRUH NAŠ SVAGDAŠNJI

Ove godine u Ježićima dani kruha protekli su u svečanom tonu. S obzirom na interes djece za stare običaje i sve što se na to nadovezuje odlučili smo se time više pozabaviti ove godine. Djeca obučena u nošnje kao i odgajatelj, na svečani način upotpunili su aktivnosti za te dane. Ponudili smo djeci igre s brašnom i tijestom. Naučili smo kako se dobije brašno meljući pšenicu i sijajući na starinska sita. Runili smo kukuruz, radili kukuruzni kruh, a igrali se i brojevima brojeći zrnje. Od kocenja kukuruze nastao je mlin u simboličkoj igri građenja. Interes djece bio je velik te su u aktivnostima rado sudjelovali. Ugostili smo i baku Božicu koja je s djecom mijesila i radila kiflice s nutelom koje smo slasnom pojeli nakon ručka. U vrtiću smo imali i posvetu svih proizvoda od brašna koje su marljivo radila djeca sa svojim ukućanima. Naučili smo stihove zahvale i spoznali važnost kruha u životima ljudi.

Odgojiteljice: Dubravka i Tihana