LEPTIRIĆI PROUČAVAJU BROD TITANIC

Objavljeno : 23. velj 2021.

LEPTIRIĆI PROUČAVAJU BROD TITANIC

Proučavajući led i polove djeca su spontano u razgovoru spomenula kako se brod Titanic zaletio u jednu takvu santu leda. Jedan dječak iz skupine pokazao je značajan interes za taj brod i uzbuđeno prepričavao svojim prijateljima sve o njemu. Vrlo brzo su i sva druga djeca počela govoriti o Titanicu, ispitivajući sve što ih je zanimalo, npr. „Kako se Titanic zaletio u led?“, „Koliko je imao pomoćnih brodova?“, „Što se dogodilo s kapetanom broda?“ itd. Njihovu znatiželju zadovoljile smo putem slikovnica koje su nam dale detaljan uvid u cijeli brod i odgovore na mnogobrojna pitanja. Pogledali smo i video snimku- animaciju Titanica, a neka djeca su i doma s roditeljima pogledala film. Svoja znanja i suradničke odnose nadograđivali su u simboličkoj igri (igre vani na brodu, građenje broda kockicama). Djeca koja su željela mogla su se likovno izraziti crtajući olovkama i drvenim bojicama, pojedinačno ili u zajedničkom radu. Proučavajući ovaj „nepotopivi“ brod, zadovoljile smo i podržale dječju znatiželju kojoj zaista nema kraja.

Odgojiteljice: Ljiljana i Maja