LIJEČNIČKI CENTAR U LAVIĆIMA

Objavljeno : 29. stu 2021.

LIJEČNIČKI CENTAR U LAVIĆIMA

Zdravlje je vrlo važno već od rane dobi, pa je tako i važno razvijati spoznaju o zdravlju i našem tijelu. Tako smo i mi u Lavićima oformili novi centar aktivnosti, liječnički centar. Opremili smo ga s puno materijala i pomagala, od kuta, injekcija, bolničkog kreveta, stetoskopa, kapa, zavoja, pinceta, uputnica te raznih fotografija. Malo je za reći da su sva djeca bila oduševljena te da je nastala gužva u našem novom centru. Kroz svakodnevnu igru bogatili smo rječnik novim riječima i nazivima pojedinih predmeta. Liječnički centar potaknuo je djecu na simboličku igru koja se toliko razvijala i proširivala.  Svatko je preuzeo neku ulogu, uzeo neki predmet i pomagalo, netko je pisao recepte i uputnice, a netko davao lijekove. Jasno se znalo tko što radi. Među djecom vladalo je suradništvo u radu i igru. Odigrali smo i nekoliko igara gdje su djeca redala flastere od većeg prema manjem, zatim su igrali bingo sa sličicama kojima su morali pronaći par te slagali puzzle. Kroz centar liječnika učili smo i o zdravlju i važnosti higijene za sve nas. Tako smo i u našoj kupaonici postavili nekoliko sličica i znakova koji upućuju na to kako se pravilno peru i brišu ruke. Za likovnu aktivnost svatko je napravio svoje tijelo pomoću ljepila, štapića za uho i vate. Tako smo mogli vježbati i finu motoriku prstića. Za kraj smo se i raspjevali pjesmicom „Bili smo kod doktora“. Ovaj centar, a i sve aktivnosti vezane uz njega naučile su nas mnogo toga o zdravlju i kako je važno čuvati ga, ali i održavati higijenom te brinuti se o svojem tijelu.

Odgojiteljice: Iva i Marina