LIMAČI U DRUŽENJU SA ŽIVOTINJAMA

Objavljeno : 28. lis 2021.

LIMAČI U DRUŽENJU SA ŽIVOTINJAMA

Limači već neko vrijeme iskazuju interes za životinje – kako izgledaju, kako se glasaju… Na temelju toga smo započeli poticati i podržavati tu temu. Slušali su glasove životinja te povezivali čiji je to glas pomoću slika. Promatranje priča i slikovnica te imenovanje životinja dodatno su utjecali na razvoj  govora.  Osnovni motiv za djecu bio je i drveni stalak sa slikama životinja koji je kod djece poticao razvoj fine motorike. Veliki interes su izazvale razne gumene životinje (različitih veličina) s kojima su mogli manipulirati i osmišljavati vlastite igre.

Također, lutke za prste – životinje poticale su ih na dramatizaciju. Svakodnevno su provodili stolno – manipulativne igre (razne vrste umetaljki, otkrivaljki, spajalica). Pjesme o životinjama su poticale djecu na pokret u ritmu glazbe te imitiranje odgojiteljica u raznim pokretima. Djeca su uživala u ovotjednoj temi, a na taj način – kroz igru i pozitivno-poticajno okruženje najbolje uče i savladaju razne vještine.

Odgojiteljice: Martina i Ana