LJETO U LEPTIRIĆIMA I PČELICAMA

Objavljeno : 20. srp 2020.

LJETO U LEPTIRIĆIMA I PČELICAMA

Za vrijeme ljetnih mjeseci mnoga djeca odlaze na praznike, no i boravak u vrtiću može biti itekako zabavan i poticajan. U prostoru zajedničke garderobe za djecu smo oformile novi centar za igru, centar „Ribarnica“. Djeca su obojala veliku kutiju koju smo koristili kao zaleđeno jezero tijekom zime u plavu boju. Izradili su od kartonskih krugova ribe i njih smo stavili u „vodu“ za pecanje. Pomoću magnetnih štapova djeca su pecala ribe i sami su organizirali igru prodaje ribe i serviranja ribe u restoranu, čime su razvijali svoje suradničke odnose (dogovarali se, surađivali, rješavali probleme). Ponudile smo im stalak s policama, blagajnu, kutije za ribe, tronožac…kako bi obogatili svoju igru ribarnice. Pomoću klupica slagali su restoran, pekli ribu, međusobno se posluživali i tako proširivali simboličku igru.  Nakon razgovora s djecom o ljetovanju na moru zajedno smo napravili naše more i plažu (trganjem i lijepljenjem papira na veliki plakat) . Plakat smo obogatili dječjim fotografijama u raznim aktivnostima na moru. Djeca su od uporabnih predmeta, papirnatih tanjura i vrećica za smeće, napravila meduze. Na zidu smo djeci pustile projekciju „Koraljni greben“. Djeci smo pripremile razne stolne i manipulativne igre za razvoj pred čitalačkih i pred matematičkih vještina, pažnje, koncentracije, pamćenja te uočavanja sličnosti i razlika.

Odgojiteljice: Ljiljana, Maja, Renata i Dajana