Maškare u Lavićima

Objavljeno : 23. velj 2021.

Maškare u Lavićima

Lavići su jedva dočekali maškare kako bi svatko pokazao u što se maskirao. Cijeli tjedan razgovarali smo o kostimima i maskama. Tako je u skupini bilo spidermana, bubamare, jednoroga, mede, mišića, dalmatinera i kuharice. Od jutra je bilo veselo pa su Lavići uz glazbu i zaplesali. Putem glazbe utjecali smo na razvoj glazbenog pamćenja te na razvoj sposobnosti doživljavanja i izražavanja glazbe. Djeca su se likovno izražavala na način da su lijepili komadiće šarenih papira na svoje maske. Svatko si je birao koje će boje lijepiti te kakva će biti njegova maska. Isto tako odigrali su nekoliko igara gdje su morali spojiti glavu i noge klaunu određene boje, dodati klaunu oči, nos i kosu te upariti lopticu klaunu određene boje. Proučavali smo fotografije raznih maski i kostima te razgovarali o njima.  Djeca su opisivala svoj kostim, kako izgleda, što predstavlja te što njihov lik sve može i zna činiti.   Na taj način poticali smo razvoj govornih vještina kroz opisivanje, prepričavanje i objašnjavanje. Poticali smo razvoj pozitivnih emocionalnih stanja kroz ugodno i veselo ozračje u skupini. Za kraj Lavići su se zasladili ukusnim krafnama s čokoladom.

Odgojiteljice Iva T. i Žaklina