„MEDVJEDIĆI„ DOBRO DOŠLI U NAŠ VRTIĆ

Objavljeno : 10. svi 2021.

„MEDVJEDIĆI„ DOBRO DOŠLI U NAŠ VRTIĆ

Polazak djeteta u jaslice predstavlja veliku promjenu u životu jedne obitelji. Adaptacija je proces tijekom kojeg se dijete prilagođava na novi prostor, odgojitelje, drugu djecu, ritam i pravila vrtića. Koliko će trajati period prilagodbe ovisi o djetetovim osobinama, dobi, razvojnoj fazi u kojoj se nalazi, ranijim iskustvima odvajanja od roditelja, o kontaktima s drugom djecom, redovitosti dolaženja u jaslice… Tijek adaptacije u našoj skupini vrlo dobro prolazi. Odgojiteljice su nastojale djeci pružiti emocionalnu podršku čestim fizičkim kontaktom  kako bi se djeca osjećala sigurno i prihvaćeno. Stvaranjem vesele i tople atmosfere, pjevanjem pjesmica, brojalica, igrom didaktičkim materijalima „ Medvjedići „ se uspješno prilagođavaju na jaslice. To je proces koji nije završen i još uvijek traje, a i naša skupina stalno se povećava i dolaze nam novi prijatelji.

Kroz kraći period, kada se  sva djeca prilagode i oslobode straha od nepoznatog, jaslice će postati mjesto u koje će svako dijete rado dolaziti i veselo provoditi vrijeme u igri s novim prijateljima i odgojiteljicama.

Odgojiteljice: Marija i Martina