MEDVJEDIĆI U KNJIŽNICI

Objavljeno : 13. stu 2023.

MEDVJEDIĆI U KNJIŽNICI

Medvjedići nastavljaju sa svojim projektom pa smo tako čitali slikovnicu Snjeguljicu i 7 patuljaka te odlične priče iz serije „ Bajke koje su pošle po krivu“. Slikovnice su izvrsno sredstvo za razgovor o emocijama, a Snjeguljica i ljutiti patuljak upravo je jedna od njih koja nas uči kako se nositi s emocijom ljutnje. Čitali smo Tri praščića, Vuk i sedam kozlića, Tri praščića i prehlađeni vuk te poticale djecu da priču nacrtaju ili da odglume s lutkicama. Proveli smo razne likovne aktivnosti izrađujući čarobno ogledalo, praščiće, kućicu od praščića i dr. Kroz razne stolne igre smo razvijale pažnju i vizualnu percepciju. Djeca su pokazala velik interes za slaganje puzzli te igru memory. Bili smo mali graditelji te gradili kućice od raznih kockica i tuljaca. Tijekom mjeseca knjige posjetili smo i Dječji odjel knjižnice Đurđevac. Knjižničarka Katarina pročitala nam je slikovnicu Arlo: lav koji nije mogao zaspati te smo proveli radionicu u kojoj smo izradili lavove od kolaža, a na kraju djeca su se poigrala sa mnoštvo igračaka kojih ima u knjižnici. Učlanjenje u knjižnicu je besplatno pa zato potičemo sve roditelje da s djecom posjete knjižnicu i razvijaju kod djece ljubav prema knjizi od malih nogu.

Odgojiteljice: Monika i Marija