NOVI CENTAR U PČELICAMA ZA IGRU ŠKOLE

Objavljeno : 15. velj 2021.

NOVI CENTAR U PČELICAMA ZA IGRU ŠKOLE

Nekoliko djece tijekom jutarnjih aktivnosti organiziralo je igru škole  u centru za igru kuhinje. Uzeli su papire, stare knjige, pribor za pisanje, podijelili uloge i igra je počela. Interes za ovom igrom počelo je pokazivati sve više djece tako da smo odlučili centar prirode prenamijeniti u centar za igru škole. Nakon spavanja i užine zajedno smo oformili novi centar. Razmaknuli smo police, donijeli polukružne stolove, stolice, razne plakate s brojevima i slovima, ploču, razna slova, razne slikovne materijale (slika-riječ),…Bili smo brzo gotovi tako da su se djeca koja odlaze kasnije kući odmah igrala u novom centru. Sutradan centar smo nadopunili nekom novim materijalima: bilježnice za svako dijete, stari školske knjige, enciklopedije, školsku torbu, kute za učitelja/učiteljicu i na računalu djeci smo omogućile pisanje u word programu. Djeca se u novom centru igraju svakodnevno, nadopunjavaju ga novim materijalima i proširuju novim idejama, npr. sjetili su se da u školi treba biti ručak za djecu i donijeli su hranu svakom „učeniku“ koju su pripremili u centru za igru kuhinje.

Odgojiteljice Renata i Helena