OSVJEŽENJE U KOCKICAMA

Objavljeno : 22. ruj 2021.

OSVJEŽENJE U KOCKICAMA

Visoke temperature nagnale su nas na traženje osvježenja u vrtiću. Kako nam je obala daleko, nismo se mogli osvježiti skokom u more, no istražili smo svijet hrane i pića koji nas može osvježiti u vrućim danima. Tako su Kockice, udružene s odgojnom skupinom Jagodice, cijeli tjedan istraživali i proširivali spoznaju o sezonskom voću i povrću. Likovno smo se izražavali raznim tehnikama: izrađivali smo čašu punu limunade na papiru, napravili smo košaru voća i povrća te uz pomoć papirnatih tanjura izradili kriške lubenice. Djeca su likovnim aktivnostima vježbala finu motoriku šake i prstiju bojanjem do crte i rezanjem škaricama po crti. Tjedan smo upotpunili stolnim igrama: klasificiranje voća i povrća, slagalicama, poklapalicama i piši-briši listićima s motivima voća i povrća. Kako bi razvijali percepciju mirisa i okusa, upoznali smo se s limunom i lubenicom putem edukativnih videa te putem dodirivanja, promatranja, mirisanja i kušanja tih voćki. Od limuna smo izradili hladnu limunadu, a lubenicu smo slasno pojeli za užinu. Ljeto je svakako nezamislivo bez djeci omiljenog sladoleda.  U senzornoj vrećici slagali smo kugle sladoleda u kornete, radili smo kuglice sladoleda od slanog tijesta na podlošku i na papiru otisnuli svoj sladoled. Inspirirani Olimpijskim igrama u sobi dnevnog boravka izmislili smo svoje Sladoledne igre, napravili poligon i natjecali se u stavljanju kuglica u kornet.  Tijekom tjedna čitali smo razne priče i pjevali pjesmice na temu voća, povrća i sladoleda. Puno smo vremena provodili na zraku, šetali smo gradom i uživali u igri na poligonu gdje smo se uspješno sakrivali od sunca.

Odgojiteljice: Lana i Veronika