PADAJ, PADAJ KIŠICE

Objavljeno : 30. tra 2021.

PADAJ, PADAJ KIŠICE

S obzirom kakvo nam je vrijeme vani, Lavići su se prilagodili tome te malo više pričali o kiši i  oblacima, a samim time i prilagodili aktivnosti tome. Tako su se  Lavići likovno izražavali temperama, lijepljenjem kolaža i vate te na taj način razvijali finu motoriku šake i prstiju. Čitali smo razne slikovite priče o „Kišnoj glisti“, o „Dugi i kiši“ te o „Kišobranu“. Odigrali smo i nekoliko prigodnih igara na tu temu kroz koje smo razvijali pokretljivost i spretnost pri kretanju, kao na primjer „Potres – poplava – požar“ te „Ulovi kišu“. Razvijajući slušnu percepciju, pokušali smo dočarati kišu pomoću naših prstića, tapkali smo postepeno dodajući svaki puta po jedan prstić. Tako su djeca osluškivala postepeno padanje kiše, od sporog, pa sve do brzog padanja. Svako dijete izradilo je svoj kišobran koji su oslikali s temperom boje koju su si sami izabrali te uz kišobrane i prigodne čizmice za kišu kojima će moći plesati i skakati po kišici uz nekoliko prigodnih pjesama poput  „Kišobran za dvoje“, „Idi sad kišice“, „Ples na kiši“ i „Kišo, kišo“. Kako poslije kiše uvijek dolazi duga, tako smo i mi čekali na prozoru da ugledamo šarenu dugu.  Kroz šetnju i sami smo osjetili kako pada kiša te ju pokušali uloviti rukama. S obzirom da smo se svaki dan nadali da će nam se ipak pojaviti sunce, tako smo i u naše aktivnosti dodali sunce. Uz sve ove prigodne aktivnosti odigrali su i malu igru memory kojom su djeca pridruživala iste fotografije te na taj način razvijala pamćenje. Na kraju svega ipak nam se malo osmjehnulo sunce.

Odgojiteljice Iva T. i Lucija