PANDICE I SVIJET RIBA

Objavljeno : 19. srp 2022.

PANDICE I SVIJET RIBA

Proteklih dva tjedna Pandice su se upoznavale sa svijetom riba. U našoj skupini imamo akvarij sa ribicom kojoj su djeca dala ime Klara. Razgovarali smo o ribama, što jedu, kako se kreću, upoznali njihove dijelove tijela i promatrali različite vrste riba i imenovali ih.  Proučavajući razne enciklopedije i slikovnice djeca su jedni drugima opisivali kakve su ribe vidjeli na fotografijama. Naučili smo novu pjesmicu „Hej ribo ribice“  gdje smo uz pokret razvijali grubu motoriku, glazbeno pamćenje i govorno izražavanje. Raznim likovnim aktivnostima poput bojanja ribice temperom i vodenim bojama, lijepljenja ribice paus papirom poticali smo razvoj kreativnosti i dječje likovnosti. Čitali smo mnogo slikovnica i sliko priča na temu riba, bogatili svoj rječnik i poticali govorne vještine. S nestrpljenjem iščekujemo nove ljetne avanture i zabavu u vrtiću.

Odgojiteljice: Doroteja i Anamari