PČELICE ISTRAŽUJU RAZVOJNI CIKLUS LEPTIRA

Objavljeno : 21. lis 2020.

PČELICE ISTRAŽUJU RAZVOJNI CIKLUS LEPTIRA

Dječak N.S. pronašao je gusjenicu. Stavili smo je u naš terarij. Nakon popodnevnog odmora djeca su promatrala gusjenicu. Uočili su kako se stalno diže na stražnje noge te  kako ima više nogu i oči. Primijetili su kako gusjenica ispušta niti poput paučine. Sutradan u terariju nije bilo gusjenice, već samo paučinasta tvorevina. Krenuli smo u istraživanje pomoću enciklopedija, video-zapisa i slikovnica što se dogodilo s gusjenicom. Djeca su se igrala razne igre za razvoj fine motorike, predčitalačkih i predmatematičkih vještina. Izradili su gusjenice od kartona i vune te od katrona i kolaž papira. Nakon priče o gladnoj gusjenici prisjetili smo se kako smo i mi nekada bili mali. Sakupili smo fotografije kada su bili bebe i stavili ih u veliki okvir. Uoči dječjeg tjedna napravili smo plakat razvojnog ciklusa gusjenice i napisali što je nama potrebno za život. Pomoću mikroskopa promatrali smo paučinastu kućicu u kojoj se nalazi gusjenica. S nestrpljenjem očekujemo da iz kukuljice koja se nalazi ispod paučinaste kučice izađe prekrasan leptir.

Odgojiteljice: Renata i Helena