PČELICE U POSJETI DEVINJAKU

Objavljeno : 23. lip 2021.

PČELICE U POSJETI DEVINJAKU

Ove godine radi poštivanja epidemioloških mjera nismo bili u mogućnosti odlaziti u posjete, ugostiti nekoga u našoj skupini i sl. U sklopu aktivnosti kojima smo istraživali biljni svijet, posebice cvijeće, posjetili smo cvjećarnicu Gabrijela jer ona ima puno cvijeća u vanjskom prostoru. Cvjećarnica se nalazi u blizini Starog grada i Devinjaka tako da smo prošetali pokraj njih. Djeca su postavljala puno pitanja o životinjama u Devinjaku i izrazili su želju kako bi oni željeli ići u Devinjak i u Stari grad. U sklopu aktivnosti kojima smo upoznavali biljni svijet i razvijali ekološku osjetljivost kod djece starim papirom ukrasili smo kutiju za sakupljanje papira u gradskim uredima. Kutiju smo predali našem gradonačelniku. Nakon predaje kutije prošetali smo do Starog grada i park šume Borik. Ove aktivnosti potaknule su interes kod djece za upoznavanjem našeg grada. U vrtiću kroz razne aktivnosti djeca su počela istraživati svoj grad. Zajedno smo osmislili izlet. Ostvarili smo plan izleta i bilo nam je jako lijepo.

Odgojiteljice Renata i Helena