PEKO I ŠUMSKE ŽIVOTINJE

Objavljeno : 16. pro 2019.

PEKO I ŠUMSKE ŽIVOTINJE

U skupini Zvjezdice učili smo o šumskim životinjama. Uz pomoć slikovnica proučavali smo nazive životinja, navike, staništa…Mnogo djece sjećalo se kako smo imali temu medvjeda i pčela prošle godine pa su povezali stvari koje su tada naučili i nadopunili sa novim spoznajama. Temu smo povezali i sa našim projektom skupine pa smo ispričali priču kako je Peko u šumi susreo životinje i požalio im se kako je šuma puna smeća te su zajedno očistili šumu. Izradili smo kutiju u koju se baca plastika te zajedno s roditeljima dogovorili da ćemo sakupljati plastične čaše i boce za reciklažu i uvježbavanje odvajanja otpada. Roditelji su bili vrlo susretljivi, a djeca već dobro znaju koja boja je namijenjena za koju vrstu otpada. Izradili smo stolno- manipulativnu igru „Pronađi put (od Peka do životinje)” pomoću koje djeca vježbaju grafomotoriku. Igra koju smo često igrali bila je „Pogodi po opisu”. U toj igri djeca uz kartice sa slikama šumskih životinja pogađaju po svojstvima o kojoj se životinji radi.
Sve aktivnosti popratili smo, kao i uvijek s omiljenim dječjim pjesmicama „Medo Brundo”, „Vjeverica”, „U šumici zeko” i ostalima. Kratka dramska igra u kojoj je odgojiteljica glumila medu u kostimu razveselila je i zabavila djecu i „Zvjezdica” i ostalih skupina.

Odgojiteljice: Ivana i Antonia