PRVI SUSRETI SA SLIKOVNICAMA U ˝LAVIĆIMA˝

Objavljeno : 16. stu 2020.

PRVI SUSRETI SA SLIKOVNICAMA U ˝LAVIĆIMA˝

Nikada nije rano početi čitati djeci. Tako smo i mi u skupini ˝Lavići˝ ovih dana puno čitali i na taj način se uključili u obilježavanje mjeseca knjige. Čitanjem djetetu od najranije dobi stvaramo posebnu emocionalnu vezu između odraslih i djece. Djeca uživaju slušati razne priče, a listajući slikovnice razvijaju naviku pravilnog postupanja sa slikovnicama i kasnije ostalim knjigama. Slikovnice djeci otvaraju vrata svijeta mašte, umjetnosti i književnosti. Slikovnice pomažu djeci u razvoju pažnje, opažanja, pamćenja i logičkog zaključivanja. Kod čitanja djeci bitno je osigurati ugodno i mirno mjesto te držati knjigu tako da djeca mogu vidjeti tekst i slike. Također ih treba uključivati u čitanje razgovorom o slikama, postavljanjem pitanja, korištenjem različitih glasova i zvukova jer tako omogućavamo djeci da usvoje vezu između pisane riječi i govora.

Odgojiteljice: Žaklina i Iva T.