PTICE

Objavljeno : 15. velj 2022.

PTICE

Medvjedići su nastavili istraživati svijet životinja. Tako su s velikim interesom zadnjih dva tjedna proučavali svijet ptica. Naučili smo da ptice imaju perje, krila kojima lete te da jedu kljunom crviće i kukce. Utjecali smo na razvoj vizualne percepcije promatranjem različitih fotografija ptica i enciklopedija. Djeci su se jako svidjele slikovnice „Razbojnik sa žutom pjegom“ te Artur i ptice. Učili smo novu pjesmicu „Vrapčić“, brojalicu „Jedna vrana gakala“ te igru s pjevanjem „Skače vrabac po polju“. Poticale smo i razvijale dječju maštu i kreativnost kroz različite likovne aktivnosti izrade ptičica sa temperama, kolažem te tuljcima i perjem. Izradile smo nove didaktičke igre: poklapalice „Ptice“, poklapalice „Životinje“, „Ptičice i gnijezdo“ koje su utjecale na cjelokupan razvoj djece. Usvojili smo slaganje puzzli „Što jedu životinje“ te „Majka i mladunče“. Svi jako vole imitativne igre oponašanja životinja kojima utječemo na motorički razvoj djece (letimo kao ptičice, skačemo kao žabe, hodamo kao roda…). Kada smo boravili na svježem zraku osluškivali smo pjev ptica kao i druge zvukove iz prirode te tako razvijali auditivnu percepciju (sluh).

Odgojiteljice: Marija i Monika