NAŠE ZIMSKE RADOSTI

Objavljeno : 18. sij 2022.

NAŠE ZIMSKE RADOSTI

Nakon dugog iščekivanja konačno su zalepršale prve pahulje snijega i sve zabijelile, a djecu obradovale. Dječja radost i veselje bilo je vidljivo kod samog dolaska u vrtić i nestrpljivo su zapitkivali kad ćemo ići van. Neobičnom brzinom su se odjenuli i bili spremni za igru na snijegu. Naučili smo kako od male grudice kotrljanjem dobijemo sve veće grude koje smo spojili i napravili našeg snjegovića na mjestu gdje bio vidljiv iz naše sobe dnevnog boravka. Djeca su kroz prozor tužno promatrala kako se snijeg, nažalost, vrlo kratko zadržao, a naš snjegović vrlo brzo otopio. Unatoč nedostatku snijega mi smo nastavili provoditi aktivnosti na temu „Zima“.  Pričali smo priče: „Tri snjegovića“, „Zekin san“, „Razgovor tri pahuljice“. Usvajali smo i pjevali pjesmice: „Padaj, padaj snježiću“, „Baka Zima“, „Snješko maleni“ i „Ljuti se vrapčić na zimu“. Djeca su se razgibala i proveselila uz igru s pokretom „Ples pahuljica“. U kutiću rastresitog materijala istraživali smo stiroporom i bijelom sipinom. Kroz mirne igre djeca su individualno ili u manjim skupinama sastavljala puzzle sa zimskim motivima, spajala plastificirane elemente snjegovića, tražila parove rukavica, kapica, čarapa različitih motiva (uočavanje detalja), te uz poklapalice sa sjenama tražila odgovarajuće pahuljice.

U organiziranoj šetnji posjetili smo klizalište na gradskom trgu, koje zbog vremenskih uvjeta toga dana nije radilo, ali su djeca pričala kako su neki već bila, a neki će ići na klizanje s roditeljima.

U nadi da će nam snijeg ipak opet pasti, nastavljamo naše aktivnosti na temu „Ptice zimi“ i „Istraživačke igre ledom“.

Odgojiteljica Diana i med. sestra Sonja