SPORTSKA SRIJEDA U LIMAČIMA

Objavljeno : 20. velj 2024.

SPORTSKA SRIJEDA U LIMAČIMA

Svake srijede Limači redovito provode sat TZK – a u dvorani vrtića. Svaki sat je osmišljen i sproveden u potpunosti jer djeca svakom satu pristupaju s veseljem i htijenjem da nešto novo nauče i isprobaju. Posebno je prisutna njihova odgovornost, strpljivost, pažnja, koncentracija i fleksibilnost u radu što njima puno znači, a posebno što se trude biti uspješni u izvođenju zadataka koji su postavljeni pred njih.  Tijekom sata, osmijeh i ponos su najveći pokazatelji koliko je dijete zadovoljno. Cilj sata: razvijati kroz različite motoričke zadatke koordinacijske sposobnosti kod djece te poticati ih na što pravilnije izvođenje biotičkih motoričkih kretnji.

Priprema i provedba sata:

UVODNI DIO: Elementarna igra: „PAUK“  – lovica u četveronoškom kretanju

PRIPREMNI DIO: Pripremne vježbe – samostalno, bez pomagala, formacija kruga

GLAVNI DIO: Tematska cjelina –  hodanje, trčanje, skakanje, provlačenje, penjanje, kolutanje,

ravnotežni položaji

POLIGON PREPREKA: hodanje po taktilnom putu na trapez, skok u dubinu,

penjanje na sanduk, silazak po okruglim oblicima (različitih

visina) dolje, skokovi unutar obruča, provlačenje ispod tunela

i prepreke, kolut naprijed niz kosinu od wesco elemenata,

hodanje natraške četveronoške (između nogu nalazi se podni

taktilni put), hodanje po gredi uz skokove u obruče

ZAVRŠNI DIO: Elementarna igra: „Igra sa teniskim lopticama“ – odgojitelj baca teniske loptice,