STIGLA JE PRAVA ZIMA – KOCKICE

Objavljeno : 10. sij 2022.

STIGLA JE PRAVA ZIMA – KOCKICE

Snježne radosti svatko voli. Kockice su s nestrpljenjem dočekale igru na snijegu. Suradnjom, čekanjem na red i timskim radom, izradili su snjegovića. Najveća radost igre bili su anđeli u snijegu gdje su djeca spoznala kako samo sa svojim tijelom mogu biti kreativni i stvarati. U grupu smo također unijeli malo zime. U likovnom smo centru bojali ledom u boji. Najzanimljivije je bilo bojati sve dok kockica leda nije nestala, otopila se. Djeca su zaključila da se led u sobi zagrijava, zagrijava se i zbog pokreta po papiru i temperature. Od tvrdog kartona smo rezali kape, šalove i rukavice te ih bojali crnim ugljenom u olovci i masnim bojama. Djeca su manipulirala kockicama šećera i ledenim kockama za zamrzavanje. Nakon odgledanog videa o iglu i kako se gradi, sami su se iskušali u izgradnji istog. Isprobavali su prostorne odnose, ravnotežu, teksturu kockica šećera i njihovu topivost pod toplim prstima.  Duge šetnje gradom nam brže prolaze uz pjesmu „Ljuti se vrapčić na zimu“, „Pahuljice padajte“, a odlazak na spavanje uz slikovnice „Bajka o snjegovićima“, „Kako je snijeg pao“ i „Vina vina i zima“. Jedva čekamo još više snijega i novih snježnih radosti.

Odgojiteljice: Veronika i Dubravka