STIGLI SU NAM ˝LAVIĆI˝

Objavljeno : 28. ruj 2020.

STIGLI SU NAM ˝LAVIĆI˝

Maleni, ali hrabri ˝Lavići˝ pomalo prihvaćaju svoju novu svakodnevicu, a to je boravak u jaslicama. Polazak u jaslice je velika promjena i uzbudljiv događaj  u životu djeteta. Najčešće je to djetetu prvo odvajanje od roditelja. Iz sigurne i zaštićene obiteljske sredine dijete dolazi u nepoznat prostor, među nepoznate osobe i među drugu djecu. Te promjene kod djece izazivaju strah od odvajanja i strah pred nepoznatim osobama i situacijama. S druge strane, odvajanje je dio procesa odrastanja djeteta i neophodno je za osamostaljivanje djeteta. Potrebno je određeno vrijeme kako bi se dijete prilagodilo novoj okolini. Tako je i kod naših ˝Lavića˝. Početne burne reakcije pomalo nestaju i djeca počinju prihvaćati svoje odgojiteljice i drugu djecu te  pomalo usvajaju dnevnu rutinu. Još je dug put ispred njih, ali uz našu pomoć proces prilagodbe će brzo proći te će vrtić biti mjesto igre i veselja.

Odgojiteljice: Žaklina i Iva