STIGLO NAM JE PROLJEĆE

Objavljeno : 3. tra 2023.

STIGLO NAM JE PROLJEĆE

Procvale su nam visibabe, zumbuli, jaglaci, cica – mace, forzicije i mnoge druge proljetnice koje smo donijeli u našu sobu. Djeca su razvijala vizualnu i mirisnu percepciju istražujući cvijeće povećalima, promatrajući fotografije i enciklopedije. Likovni smo senzibilitet razvijali raznim likovnim tehnikama. Tako smo bojali kartonske tuljce i lijepili kuglice krep papira iz čega su nastale visibabe i zumbuli, prstićima smo otiskivali cica- mace koje su mekane na dodir, a spužvicama smo načinili pravo proljetno stablo s ružičastim cvjetovima.
Obilježili smo i Dan očeva koji je 19.3. pa smo napravili prigodne pehare za tate, jer kad je tata tu sve je juhu – hu. Na prvi dan proljeća, 21.3. priključili smo se akciji zelene čistke gdje smo se potrudili očistiti okoliš oko našeg vrtića. Moramo napomenuti kako smo imali i puno eko-aktivnosti, pri čemu mislimo na razne igre i likovne aktivnosti gdje smo koristili prirodne, neoblikovane i reciklabilne materijale.
Isto tako, 22.3. obilježili smo Svjetski dan voda. Bojali smo kapljice plavom bojom na masnom papiru, ispričali smo slikopriču o krtici koja je lovila ribe i istraživali vodu i školjke. Usvojili smo i novu brojalicu koja ide ovako: „Pokraj vode, stoje rode. I govore: „Klep, klep, klep baš je ovaj život lijep!“ A iz bare žabe stare, kreketale: „Kre, kre, kre samo dok je živo sve.““ Djeca su pokazala veliki interes za brojalicom koju smo izgovarali uz pokret. Uz sve to izvodili smo razne dramatizacije na temu proljeća, čitali slikovnice i igrali se raznovrsnim igrama iz stolno-manipulativnog centra. Krajem tjedna opremili smo istraživački centar travom u kojoj se krije puno kukaca, guštera i žaba. Veselimo se proljeću, toplim šetnjama i igri na otvorenom.

Odgojiteljice: Danijela i Katarina