ŠTO JE PLAVE, A ŠTO ZELENE BOJE?

Objavljeno : 5. pro 2022.

ŠTO JE PLAVE, A ŠTO ZELENE BOJE?

Medvjedići nastavljaju s aktivnostima u sklopu projekta „ Čarobni svijet boja“ te opisuju i imenuju predmete plave i zelene boje. Vrijedne dječje ruke izradile su plakat: Što je plave boje?, oslikavale plave balone, obojale automobile u zeleno, stvarala otiske autićima te lijepila zelene geometrijske oblike. Razvijali su taktilnu percepciju igrajući se rižom plave boje koju su presipavali u razne posudice ili su uživali igrajući se prstima. Kroz različite puzzle, drvene umetaljke  i druge stolne igre vježbali smo finu motoriku, vizualnu percepciju te klasifikaciju po boji. Djeci često nudimo škarice i papire kako bi što bolje usvojili pravilno držanje i rezanje škaricama. Učili smo pjesmicu „Zeleno“, te čitali razne slikovnice naglašavajući boje predmeta. Velik interes djeca pokazuju za govorne igre gdje trebaju imenovati odjevni predmet zadane boje. Svima se jako svidjela igra vožnje autića po zadanoj liniji gdje su vježbali preciznost i koordinaciju. U svakodnevnoj šetnji promatrali smo razne automobile i imenovali njihovu boju.

Odgojiteljice: Monika i Marija